Tycidomki's logo

 MANIFEST 

Slow live, Tycidomki

Nie lubisz tłoku, gwaru straganów z pamiątkami, mieszaniny muzyki z dźwiękami cymbergaja? Nie liczysz gwiazdek hotelowych? Cenisz sobie za to ciszę, naturę, chcesz zwolnic od codziennego wyścigu w mieście, rywalizacji w pracy. Chcesz oddychać powietrzem, zapachem pola, lasu, morza a nie spalinami? Chcesz słuchac  muczenia krów, chrumkania dzików, krzyku żurawi, skrzeku bażanta. Szumu strumienia, wiatru w koronach drzew… zamiast zgrzytu tramwaju, sygnału karetki, trąbienia dookoła… szumu miasta. Cisza uspokaja, spowalnia bicie serca, dzwoni w uszach. Słyszysz bicie swojego serca, oddech swojego dziecka, mruczenie kota i chrapanie psa…

Tycidomki dadzą Tobie ten spokój, ciszę….

MINIMALIZM CZAS

Pokażę TOBIE, że małe jest piękne. Że mała przestrzeń czyni cuda.

Pokażę Tobie, iloma zbędnymi rzeczami otaczasz się na co dzień.

Wrzucimy Ciebie w środek niczego/ lasu, gór, pola. Tam gdzie nie spotkasz nikogo prócz sarny czy łosia… ew ludzi podobnych do Ciebie, szukających ukojenia, połączenia z naturą.

Nie wiem, czy nazwac to turystyką. Może raczej ucieczką w głąb siebie. Chęcią posłuchania siebie, natury. Odzyskania czasu. Bycie Tu i Teraz. Bycie blisko z bliskimi, a może tylko ze sobą samym. Mała przestrzeń powoduje wspólne BYCIE. Ocierasz się o swoją partnerkę/partnera, zbliżasz się, rozmawiasz milcząc. JESTEŚ… Odsuwasz się od przebodźcowania, przypominasz sobie o wszystkich zmysłach. Czerpiesz całym sobą. To SLOW. Spowolnienie rytmu serca, oddechu, życia… Dopasowanie do rytmu natury, cyklu światła, oswojenie żywiołu. Wsłuchanie się w siebie. Odprężenie. 

Minimalizm formy i wyposażenia pokazuje jak niewiele potrzebujesz, do życia, relaksu. Jak blisko natury możesz by dzięki jednemu szklanemu bokowi domku. Natura wchodzi do wnętrza.

Czas tutaj prawie staje w miejscu. Czas jest Twoim największym, najdroższym majątkiem. Czasu nie da się kupić. Nawet w trybie SLOW upływa bezpowrotnie… To też przeminie. Dobre przemija podobnie jak złe. A złe jak dobre. Nic nie trwa wiecznie.

Tycidomek możesz kupic i mieć go dla siebie. Możesz postawić go gdziekolwiek bez pozwolenia na budowę. Może by Twoją prywatną samotnią. Może by Twoim pierwszym DOMEM! 

model TYCIDOMEK'13

MALEŃSTWO?

„… tutaj hałasem jest ryk jeleni i gęganie gęsi lub klekot bociana…”

model TYCIDOMEK'13

Projekt podstawowy ma 16m2 podstawy + 8m2 antresoli. Jest o 8m2 od mikrokawalerki, którą projektowaliśmy dla naszego klienta!!! 

Pomysł powstał w Autorskim Studio Projektu QUABATURA, mającym ponad dwudziestoletnie doświadczenie projektowe.

W trakcie tych lat pracy nieraz stawaliśmy przed wyzwaniem zaprojektowania mikro przestrzeni dla potrzeb mieszkalnych dwuosobowej rodziny, której w międzyczasie przybywał kolejny członek rodziny.

Jego gabaryt pozwala na postawienie go bez pozwolenia prawie na każdej działce nie będącej działką budowlaną. Potrzebujesz tylko wodę, szambo lub kanalizację i opcjonalnie przyłącze energetyczne. Dążąc do ideału zbudowaliśmy dom tz ekologicznych materiałów, pasujący do natury, w otoczeniu której stoi. Drewniana konstrukcja szkieletowa pozbawiona prawie mostków termicznych. Ocieplenie wełną drzewną. Pokrycie gontem bitumicznym lub wiórem osikowym. jedna ściana elewacji w pełnym przeszkleniu, zapraszająca naturę do wnętrza. W standardzie oferujemy wykończoną łazienkę, szafę garderobianą, zabudowę kuchni z AGD, podłogę warstwową drewnianą, ogrzewanie podłogowe i olbrzymie przeszklenie ściany czołowej.  Dach pokryty gonem bitumicznym. Za dopłatą możemy dodać okna dachowe na antresoli, okno w kuchni, klimatyzację lub wymienić pokrycie dachu na wiór osikowy lub strzechę, która będzie idealnym zamknięciem tego projektu. Dodatkowo w każdym projekcie możemy zainstalować odzysk wody szarej z umywalki i prysznica, którą zużywamy powtórnie jako wodę do spłuczki! Także koza z prawdziwym ogniem znajdzie tutaj swoje miejsce.

model Tyci'Avocado albo Tyci'Szyszka? Jak kto woli)))

Projekt podstawowy ma 21m2 podstawy + 15m2 antresoli. Jest o 19m2 od najmniejszej mikrokawalerki, którą projektowaliśmy dla naszego klienta!!! 

Organiczna forma wzbudza dużą sympatię. Dzięki rozszerzonym bokom zyskujemy przestrzeń na posadowienie mebli, które uwalniają powierzchnię podłogi!!! Takie małe naginanie przestrzeni. Jego gabaryt pozwala na postawienie go bez pozwolenia prawie na każdej działce nie będącej działką budowlaną. Potrzebujesz tylko wodę, szambo lub kanalizację i opcjonalnie przyłącze energetyczne. Dążąc do ideału, zbudowaliśmy dom  z ekologicznych materiałów, pasujący do natury, w otoczeniu której stoi. Drewniana konstrukcja szkieletowa pozbawiona prawie mostków termicznych. Ocieplenie wełną skalną lub drzewną w ścianie grubości 40cm!.

W standardzie oferujemy wykończoną łazienkę, szafę garderobianą, zabudowę kuchni z AGD, podłogę warstwową drewnianą, ogrzewanie podłogowe i olbrzymie przeszklenie ściany czołowej. Potężne drzwi po otwarciu na oścież na stronę tarasu zostawiają nam otwór 240cm szerokości, aby jeszcze lepiej integrować się z naturą, wychodząc na taras.  Dach pokryty gonem bitumicznym. Za dopłatą możemy dodać okna dachowe na antresoli, okno w kuchni, klimatyzację lub wymienić pokrycie dachu na wiór osikowy lub strzechę, która będzie idealnym zamknięciem tego projektu. Dodatkowo w każdym projekcie możemy zainstalować odzysk wody szarej z umywalki i prysznica, którą zużywamy powtórnie jako wodę do spłuczki! Także koza z prawdziwym ogniem znajdzie tutaj swoje miejsce.

 

Wyrwanie się na kilka dni w roku na totalny reset powoduje duże zmiany w podejściu do życia. Czasami zmienia priorytety. Tutaj możesz odciąć „kabelek’ łączący ciebie ze światem. Możesz by off line, off grid. Sam ze sobą, dla siebie, dla higieny Twojego mózgu. Możesz zabrać partnerkę/partnera, psa, kota lub królika. Możesz zabrać tylko siebie, swój notatnik, ołówek. Możesz zacząć, rysować bajkę dla dzieci, pisać opowiadania lub książkę. Możesz też nicnierobić))). Możesz wędrować, medytować, kąpać się nago w jeziorze i wstawać o świcie by biegać po rosie. Z dala od zgiełku, technologii. Minimalistycznie. Bądź Tu i Teraz.